Jak správně vybrat psací potřeby

V následujícím krátkém, ale výstižném článku se Vám pokusíme pomoci s výběrem vhodných psacích potřeb. Nejprve si je potřeba položit několik základních otázek:

  • Jste pravák nebo levák?
  • Jakým způsobem píšete – tlačíte na pero nebo naopak lehce „kloužete“ po papíře?
  • Co nejčastěji píšete – texty, obrázky, popisky, grafy?

Všechny tyto vlastnosti jsou velmi důležité a pro výběr vhodné psací potřeby nezbytné.

Nejrozšířenějšími druhy psacích potřeb pro běžné použití jsou tyto:

Kuličková pera, propisky

 

Kuličková pera, lidově též propiska, je určena pro běžné psaní na papír, pro všechny druhy a styl psaní. Výhodou jsou nízké pořizovací náklady, univerzální použití.

 

Nevýhodou může být u levných modelů horší kvalita a malá výdrž náplně.

Rollery, gelová pera

 

Vyznačují se vyšší kvalitou a delší životností inkoustové náplně, opět jsou určeny pro běžné psaní. Nevýhodou jsou snad jen vyšší pořizovací náklady.

 

Linery

 

Linery mají charakteristický jemný hrot, který slouží k přesnému psaní a vytahování textu, nejběžnější šíře stopy je od 0,25 – 0,7 mm.

Zvýrazňovače

 

Slouží k výraznému označení textu, jeho podtržení atd., charakteristické jsou výrazné reflexní barvy, obvykle mají klínový hrot o šíři stopy 1 – 4 mm.

Značkovače

Slouží k popisování různých druhů povrchů, dodávají se na vodní nebo alkoholové bázi v provedení s kulatým ( válcovým ) nebo klínovým hrotem. Nejběžnější šíře stopy je od 1 do 5 mm. Nejpoužívanější barvy jsou černá, červená, zelená a modrá.

Plnicí pera

 

Určitě si každý vzpomene na svoje první plnicí pero a kaňky, které dotvářely atmosféru sešitů. I v tomto segmentu doba výrazně pokročila a dnes je kvalitní plnicí pero synonymem úspěchu, veškeré důležité smlouvy a listiny se parafují právě plnicím perem. Vlastnit kvalitní pero je pro spoustu lidí prestižní záležitost a je dobře, že se jeho sláva v době reklamních propisek vrací. Na trhu je k dispozici široká škála plnicích per v cenové relaci desítky korun až do tisíců a desetitisíců za jeden výrobek.

 

Věříme, že jsme Vám tímto malým průvodcem trochu usnadnili výběr psacích potřeb :-)

Přejeme Vám příjemné psaní.Sháníte psací potřeby?

Nabízíme široký sortiment psacích potřeb ihned k dodání
 
Kancelářské potřeby levně a rychle - jak nakupovat ještě výhodněji.