Jak vybrat ideální kancelářskou židli

 

 

Vybrat si správnou kancelářskou židli je jedním z nejdůležitějších faktorů proto, abychom se v kanceláři cítili dobře, zbytečně se nenamáhali a nezpůsobovali si zdravotní problémy

V tomto článku se Vám pokusíme co nejlépe poradit s výběrem vhodného výrobku. Níže je uvedeno několik bodů, na které se vyplatí při výběru zaměřit:

Pravděpodobná doba sezení

Ačkoliv to vypadá jako banalita, důkladně si promyslete, kolik času denně na židli prosedíte, několik desítek minut nebo hodin? Je několik skupin židlí

  • běžné sezení ( cca. 0 – 6 hodin )
  • dlouhodobé sezení ( cca. 6 – 12 h )
  • 24 hodinové sezení ( např. nepřetržité provozy, dispečinky, taxislužby, nonstop havarijní služby apod.)Židle se liší použitými konstrukčními materiály, nosností a zárukou. Další kapitolou jsou konferenční křesla a židle, které slouží ke krátkodobým reprezentativním účelům a splňují spíše estetické hledisko.

Nosnost

Každý výrobek je konstruován na konkrétní nosnost, doporučuje se vybrat židli cca. o 20% větší nosností než sami vážíme.

Opěrka hlavy

Při běžné práci opěrku využíváte minimálně, ale je důležitá pro občasnou úlevu hlavy a krční páteře.

Nastavitelná opěrka zad

Záda jsou při dlouhodobém sezení nejvíce namáhané, proto je nastavitelná opěrka zad jedna z nejdůležitějších součástí kvalitní kancelářské židle. Jejím úkolem je poskytovat oporu především bederní páteři a zabraňovat jejímu nežádoucímu prohýbání. Možnost výškového nastavení pomáhá uzpůsobit tvarovanou opěrku výšce těla jednotlivého uživatele.

Podpěrky pro ruce

Slouží zejména k odpočinku při kancelářských činnostech, pokud u židle nejsou, ruce se zbytečně zatěžují a namáhají. Věnujte pozornost správnému výškovému nastavení. Materiál by měl být zvolen z měkkého materiálu, aby nedocházelo k nepříjemným otlakům rukou, ale zároveň pevná, aby poskytovala dostatečnou oporu.

Nastavitelná výška sedáku

Nastavitelná výška sedáku umožňuje nastavit si výšku dle potřeby ve směru nahoru i dolů. K tomu slouží zabudované mechaniky, které umožňují ideální polohu sedáku.

Materiál

K nejběžnějším materiálům patří textil, síťovina, kůže nebo kombinace těchto materiálů. Kancelářské židle a křesla se vyrábějí v široké barevné škále a provedení, převažuje černá barva.

Veškeré kancelářské židle a křesla obsažené v naší nabídce dodáváme všem našim zákazníkům v sestaveném stavu, připravené ihned k použití a bez manipulačního poplatku. Více informací najdete na našem webu v sekci kancelářský nábytek.

Případné dotazy Vám rádi zodpovíme.

Přejeme Vám příjemné posezení

 
Kancelářské potřeby levně a rychle - jak nakupovat ještě výhodněji.